Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
(Po-Pá, 8-16 hod.)
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.

Rozkvetlé srdce jako dárek ke Dni matek

Co budeme potřebovat?


Postup:

1. SRDCE Z LÝKA:

Základové srdce z drátu si nejprve celé ovážeme aranžovací páskou. Ta nám zajistí, že se nebude vazba protáčet. Balíček lýka rozdělíme na polovinu a prameny srovnáme do jednoho svazku, konec zajistíme drátkem. Takto připravený svazek připevníme k srdci a začneme připevňovat. Po celou dobu pracujeme s celým pramenem, který přehýbáme a postupně přivazujeme drátkem. Jakmile nám svazek dojde, připevníme druhou půlku balíčku lýka. Jeden balíček by měl vyjít na jednu polovinu srdce. Takto pokračujeme až do konce. Vazbu z lýka upravíme a rozcucháme prsty, poté připevníme ostatní materiál za pomoci tavné pistole. 

Každá půlka srdce by měla být vyvázaná stejně, buďte tedy pečliví a dbejte na správnou hustota lýka při vazbě. Srdce nakonec můžete dozdobit například šitým nebo plechovým srdíčkem. Vazba je vázáná od horní špičky dolů, výsledkem je tak vazba, která směřuje nahoru. V případě opačného postupu na mě vazba působí smutně, ale vázat můžete jakým směrem chcete a sami poté uvidíte co se Vám víc líbí. V mém případě jsem vázal každou polovinu zvlášt u všech typů. 

2. SUŠINOVÉ SRDCE:

Stejně jako u srdce z lýka, nejprve si ovažte celý drát páskou. Za pomoci myrtového drátu pak připevnújte jednotlivé materiály. Já použil čerstvou statici, len a lesknici. Pracovat můžete ale také s travinami, nevěstiným závojem aj. Nepracujte s křehkými sušinami, ty se mohou během vazby lámat, raději je do vazby dolepte. Nakonec jsem k srdci připevnil skleněnou dozičku. Korkovou zátku jsem sundal a na dvou místech přidal kapku tavné pistole, na ni položil jutový špagátek a ještě s horkým lepidlem dozičku zavřel. Skleněná část je tak pevně připevněná ke korku a nedojde k odpadnutí, navíc nám vzniklou poutko pro zavěšení.

3. ZELENÉ SRDCE:

Jako u předchozích dvou srdcích i tentokrát se bez aranžovací pásky neobejdeme, tentokrát je obvzlášt' důležitá. Zelené materiály by při sesychání z drátu klouzaly. Má vazba je vyrobena z listů břečtanu a pistácie. Použít můžete taky buxus,eukalypt, túje, brslen a další stále zelené rostliny. Vazbu připevňujte za pomoci aranzovaciho drátu, myrtový je příliš tenký a vazbu by pevně neudržel. Po zhotovení vazby můžete doplnit o statici, sušiny, nevěstin závoj, wax, slaměnky,....

Srdce budou krásná také za použití obilí, levandule, chvojí, šípků,....

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Nepropásněte novinky, akce a slevy!
Můžete se kdykoli odhlásit.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz